beMAKER

VIZUÁLNÍ IDENTITA EBOOKU A MICROSITE 

Knihy jsou mrtvá záležitost? Vládnou krátké zprávy, blogposty a instastories. Papír a manifesty jsou tím ideálním místem, kde hledat záznam doby a pohledu na věc. 

Account Management

První část je o kalkulacích, timingu a komunikaci. O tom, že čas se nechá ohnout, harmonogram nejsou tabulky na xls, své výhružky si nechte na později a jak je důležité poznat prostředí a realitu klienta. 

 

Kreativa

Tady je to o kolizích mezi ideou a realným rozpracováním. Pár odstavců s informacemi, kde sbírat inspiraci a jak ji nepoužívat. O střetech mezi líbit se klientovi na začátku a ve finále a umění ponechat si při práci svůj rukopis.

 

Projektové řízení

Závěrečná sekce, kde vás klient nechá vládnout, protože tomu nerozumí. Že předem musíte poznat práci v jednotlivých departmentech, vidět ji jako komplex a fáze. A hlavně dostat stroj na start v takové podobě, aby se mohlo všechno rozběhnout.

BEMAKER

Kdo je v agenturách zodpovědný za doručení projektu a kdo ho vidí v celém scalu a scopu - v rámci rozpočtu, času, brandu i inhouse procesů agentury? Jaká role potřebuje mít v agentuře největší přesah. beMAKER je o tom, jak svébytně vést projekty, rozumět práci v agentuře a budovat byznys u klientů už v průběhu samotného projektu - z role seniorních account a projekt manažerů, protože oni jsou obraz agentury a orchestrují celé dění.

FONT (SPACE MONO)

Space Mono je skvělý font připomínající písmo na listech z psacího stroje. Doba 70.let, kdy kanceláře plnil dým cigaret, všechno muselo mít háv gentlemanství a večer v baru jsi se mohl nad sklenkou whisky konečně uvolnit, při nejlepším za doporovdu hudby a dívky s červenou rtěnkou. Hranaté manufakturní typo ukazuje, že ne všechno se změnilo - podmínky, situace a prostředí okolo ano, podstata je stejná. 

LAYOUT & COLORS

Pro layout stránek jsem se inspiroval řešením knihy od studia KesselsKramer "Advertising for People Who Don't Like Advertising" linky mají symbolizovat již vyřazený, nedůležitý papír. Soubor, materiál, který již není potřeba. Kombinaci bílé a černé proráží světle růžová - barva holčiček, co se občas stejně jako agentury a klienti štěkají na hřišti před panelákem.

[unex_ce_button id="content_ai8knwc5z" button_text_color="#ffffff" button_font="light" button_font_size="20px" button_width="auto" button_alignment="center" button_text_spacing="2px" button_bg_color="#e8749e" button_padding="15px 60px 15px 60px" button_border_width="0px" button_border_color="#e8749e" button_border_radius="0px" button_text_hover_color="#ffffff" button_text_spacing_hover="2px" button_bg_hover_color="#000000" button_border_hover_color="#000000" button_link="https://www.dropbox.com/s/5ghei8mvidlntex/bemaker_lukas_rosulek.pdf?dl=0" button_link_type="url" button_link_target="_blank" has_container="1" in_column=""]stáhnout knihu beMAKER[/ce_button]