NUERBURGRING 24H

PLAYLIST & MEMORY BOARD

Kultovní motoristická událost v pohoří Eifel. Od roku 1927 se zde závodí na více než 25ti kilometrovém okruhu. Podle fanoušků i odborníků se jedná o nejsložitější a nejnáročnějsí trať světa. A každoročně se právě tady během května sjede motoristický svět se svými vozy, aby poměřil síly, kdo je v "Zeleném pekle" po 24 hodinách nejrychlejší.

[unex_ce_button id="content_frry72fsg" button_text_color="#000000" button_font="light" button_font_size="13px" button_width="auto" button_alignment="center" button_text_spacing="2px" button_bg_color="#d1d1d1" button_padding="15px 30px 15px 30px" button_border_width="1px" button_border_color="#ffffff" button_border_radius="0px" button_text_hover_color="#ffffff" button_text_spacing_hover="2px" button_bg_hover_color="#000000" button_border_hover_color="#000000" button_link="https://open.spotify.com/user/11181828114/playlist/16hFPkVbYlmlaWo10hNoCF" button_link_type="url" button_link_target="_blank" has_container="1" in_column=""]Přehrát Playlist[/ce_button]
nordschleifenordschleife

Je 20.13 a sobotní den končí. Kvalifikace nejlepších 30 vozů je zajeta a všichni relaxují v pit line a boxech. Focení, klabosení s partnery, sponzory a kamarády.

IMG_6943IMG_6943
IMG_6959IMG_6959

Nuerburgring je ikona. Testují se tady koncepty, launchují nové modely a nebo dostávájí facelift přímo pro Zelené peklo. Tenhle showroom od Mercedesu byl dost fajn. SLR stylizované do bestie v netradiční a vlastně velmi zajímavé zeleno matném zbarvení. Okruh dostal na plátně víc chaosu a zeleně z džungle.

IMG_6763IMG_6763

Hodit tuhle fotku do filtru malby na plátno a ještě jakoby to bylo focené na nějakém novinovém papíře mi přišlo fajn. Dostlao to nádech nostalgie, jako by se na snímku zastavil čas a přesto je cítít, že všechno tam běží děsně rychle.

IMG_6939IMG_6939

Ale mít možnost být jezdcům a jejich drahým polovičkám v patách při týmovém focení na cílovce je trochu emo. Pro menší a soukromé týmy je to obří událost a dojet do cíle při tak náročném závodě jako je 24h pod hradem Nuerburg je parametr výkonu sám o sobě.
 

Enlight11Enlight11

Počkat na sobotní noc, kdy všechno vklidu odpočívá. Vozy mají posledních pár hodin volno a v nedělní ráno se všichni chystají na start. Ve vozech se kontrolují systémy a tým manažeři mají pár desítek minut mezi sebou prohodit pár vět, pár úsměvů. Není cítít nervozita, spíš očekávání, že to bude hodně dlouhé. 
 

Enlight12Enlight12
Image 3Image 3

Je pár minut po půlnoci a tenhle cirkus není ani v polovině svého přestavení. V pitline se střídají vozy, mechanici a analytici kontrolují čísla. Šrumec mezi boxy a zázemím týmů je neuvěřitelný a mezi tím vším se pohybují fanoušci a VIP hosté. My se procházíme a nasáváme atmosféru, ale tihle lidé tu pracují, pobýhají a dávají najevo, že jim občas překážíte v cestě.